» Ana Sayfa » Bireysel Emeklilik » BES Ölçer
  • Küçült
  • Büyüt
  • Paylaş
» Ana Sayfa » Bireysel Emeklilik » BES Ölçer
  • Küçült
  • Büyüt
  • Paylaş

BES Ölçer

hedeflenen birikim
Ödeyeceğiniz aylık katkı payı tutarınızı belirterek, Emeklilik döneminizde elde edeceğiniz toplam birikiminizi öğrenebilirsiniz.

Sisteme Giriş Yaşı

Emeklilik Yaşı

Başlangıç Ödeme Tutarı (TL)

Aylık Katkı Payı Tutarı (TL)

Yıllık Katkı Payı Artış Oranı ( % )

Sisteme Giriş Yaşı

Hedeflenen Birikim Tutarı (TL)

Yıllık Katkı Payı Artış Oranı ( % )

Emeklilik Yaşı

Başlangıç Ödeme Tutarı (TL)

Yönetim Gideri Kesintisi: Aylık ödeme tutarınıza göre Damla Plan kapsamında uygulanan yönetim gideri kesintisi esas alınmıştır.

Fon İşletim Gideri Kesintisi: Fon işletim gideri kesintisi hesaplanırken, plan kapsamında sunulan fonların ortalaması alınmıştır.

Getiri Oranı: Bu hesaplama yapılırken iyimser senaryo için yıllık brüt % 6, kötümser senaryo için ise yıllık % 2 brüt reel getiri oranları esas alınmıştır.

Ödeme Dönemi: Aylık ödeme esas alınmıştır.

Devlet Katkısı: Mevzuat sınırlarını aşmamak kaydı ile ödenen katkı payı için %25 devlet katkısı esas alınmıştır.

Yıllık Katkı Payı Artış Oranı: Her yıl katkı payınızın reel olarak artacağı orandır.

Toplam Birikim Tutarınız: Ödediğiniz katkı payı tutarı, Devlet Katkısı Hakediş tutarı getiri ve kesintilerin brüt toplamıdır.

Emeklilik döneminde ulaşacağınız birikim tutarı fon tercihleriniz ve yatırım getirilerine göre değişkenlik gösterebilir. Burada yapılan hesaplamalar sonucu ulaşılan tutar, tahmini bir tutar olup, şirketimiz bu tutarın gerçekleşeceği konusunda garanti vermemektedir.

İyimser ve kötümser senaryo kapsamında sunulan reel getiri oranları, plan kapsamında alınabilecek en yüksek fon işletim gideri kesintisi düşülerek ulaşılan net oranları göstermektedir. Uygulamada gerçekleşecek kesinti oranı, tercih edeceğiniz fonların fon işletim gideri kesintilerine bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanı sıra, yatırım aşamasında vergilendirme yapılmadığı için fon işletim gideri kesintisi sonrası getiri oranı aynı zamanda vergi sonrası net getiri oranını ifade etmektedir. Bununla birlikte, sistemden ayrılma sırasında toplam getiri değeri üzerinden vergi kesintisi yapılmaktadır.

Bu tabloda, katkı payı tutarınızın emeklilik dönemine kadar sabit kalacağı ve tablodaki hesaplamaların enflasyonun etkisinden arındırılması için enflasyonun sıfır olacağı varsayılmaktadır.

Emekliliğe hak kazandıktan sonra birikimlerin bir program dahilinde geri ödenmesi kapsamında, emeklilik birikimlerinizin korunması açısından, genel olarak daha muhafazakar ve risksiz bir yatırım stratejisi benimsenmesi beklenmektedir. Bu dönemde alacağınız gelir, tercih edeceğiniz gelir planı, fon tercihleriniz ve yatırım gelirleri ile ödeme sıklığına bağlı olarak değişebilir.
Daha detaylı bilgi için Emeklilik Gözetim Merkezi'nin web sitesi olan www.egm.org.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.

Rahat bir emeklilik için bugün ilk adımı atın...

Emeklilik beklentilerinize ve yatırım tercihlerinize en uygun emeklilik planları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Siz de Bireysel Emeklilik yaptırmak ya da mevcut sözleşmelerinizde katkı payı artışında bulunmak için cm@bereketemeklilik.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da bilgi almak için 0850 222 55 55 nolu Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

PLANLARIMIZ